Otec Vojtech Boháč sa narodil v roku 1950 v Michalovciach ako jediné dieťa rodičov Vojtecha a Alžbety rod. Troškovej. Detstvo a dospievanie prežil v obci Zatín.
Po ukončení strednej školy nastúpil v roku 1969 na štúdiá teológie na Rímskokatolíckej cyrilometodejskej bohosloveckej fakulte v Bratislave, kde zároveň absolvoval v kňazskom seminári formáciu na prijatie sviatostného kňazstva. Dňa 20. apríla 1974 prijal sviatostné manželstvo s Valériou rodenou Bodzášovou v Bačke. Kňazskú vysviacku prijal z rúk (dnes už blahoslaveného) biskupa Dr. Vasiľa Hopka v Prešove 9. júna 1974. V tom čase mnohí novokňazi, medzi inými i novokňaz Vojtech Boháč, zostali bez štátneho súhlasu.
Začiatok pastoračnej činnosti tak mal nedobrovoľne odložený na neurčito. Jeho prvou farnosťou sa stala obec Cejkov, kde pôsobil od roku 1975 do roku 1979.
V roku 1979 ho otec ordinár Ján Hirka povolal do kaplánskej služby v košickej farnosti, kde bol správcom farnosti vtedy 64 ročný otec Viktor Skorodenský a na veľkú košickú farnosť bol sám, bez kaplánskej pomoci. V Košickej farnosti sa otec Vojtech Boháč staral o obnovu chrámu. V roku 1984 založil chrámový Zbor sv. Cyrila a Metoda, ktorý viedol a dirigoval do roku 1991. Založil mládežnícky „Zborík“, začal so slávením maďarských liturgií, liturgií vopred posvätených darov, vyučoval náboženstvo a vykonával mnohé iné pastoračné aktivity. V roku 1990 sa stal správcom farnosti Košice, no už v roku 1991 ho prešovský biskup Ján Hirka povolal za správcu farnosti v Sabinove. V tom čase bol taktiež prešovským biskupom Jánom Hirkom v roku 1990 menovaný generálnym vikárom (protosynkelom). Túto službu vykonával 2 roky. Zo sabinovskej farnosti odišiel v roku 1999, aby nastúpil do služby rektora kňazského seminára v Prešove. Odtiaľ sa posunul na pozíciu dekana Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulty v rokoch 2003 až 2007. Okrem týchto pracovných pozícií bol v rokoch 1993 až 2008 obhajcom zväzku (defensor vinculi) na Diecéznom cirkevnom súde v Prešove a od roku 2008 do roku 2017 bol obhajcom zväzku Metropolitného tribunálu Prešovskej metropolie.
Otec Vojtech Boháč pôsobil na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove od jej opätovného obnovenia po 40-ich rokoch, konkrétne od akademického roku 1990/1991. Počas svojho 30-ročného akademického pôsobenia získal:
Bol vedúcim Katedry liturgiky a praktickej teológie v jej rôznych vývinových fázach, ako dekan viedol Teologickú fakultu v Prešove v rokoch 2003–2007. Vo svojich vedeckých štúdiách sa venoval témam: byzantská liturgika, byzantský rítus, byzantský liturgický spev, Mikuláš Russnák – osoba a dielo. Zvlášť osoba Dr. Mikuláša Russnáka je jeho celoživotným akademickým dielom.
Bol známou osobnosťou v akademickom prostredí na Slovensku i v zahraničí, predovšetkým v stredoeurópskom priestore. Známe sú aj jeho zásluhy, ktoré pre akademickú pôdu a katolícku Cirkev vykonal. Jeho vysoká odbornosť v oblasti byzantskej liturgiky, rítu a byzantského liturgického spevu, ktorá sa snúbi s priateľskou otvorenosťou k spolupráci a pomoci, nezanechala žiadneho z jeho kolegov a študentov ľahostajným. Napriek svojej vysokej fundovanosti na poli akademickom, – neprestal byť totiž človekom, – s veľkým »Č«, ktorý vníma život vo všetkých jeho odvetviach, tak na poli akademickom, ako i cirkevnom a súkromnom. Mnohí sa s obdivom a uznaním vyjadrujú o jeho cirkevnej a akademickej práci. Ak sa raz budú písať dejiny gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku po roku 1989, otec Vojtech Boháč v nich bude mať významné miesto.
Svoju aktívnu vedecko-pedagogickú činnosť ukončil 30. júna 2020, kedy odišiel do zaslúženého dôchodku. Gréckokatolíckej teologickej fakulte tak venoval 30 rokov svojho produktívneho života. Hlboko v srdci nosil Boží zákon o čom môžu svedčiť jeho študenti a absolventi, ale aj jeho dlhoroční kolegovia – všetkým je totiž známe jeho povestné „Vsja po činu!“
Medzi najvýznamnejšie ocenenia a uznania vedeckých výsledkov profesora Boháča patria:
K najvýznamnejším cirkevným oceneniam a uznaniam profesora Boháča sa zaraďujú:
Navzdory vyššie uvedeným titulom si o. Vojtech Boháč vážil ako najvýznamnejšie cirkevné uznanie fakt, že dňa 2. júla 1995 viedol Akatist k Presvätej Bohorodičke v prítomnosti pápeža sv. Jána Pavla II., ktorý v tento deň poctil svojou apoštolskou návštevou gréckokatolíkov na Slovensku. Slávnosť sa uskutočnila v Prešove pred Mestskou športovou halou, kde sa zišlo vyše dvestotisíc veriacich.
A ako druhú skutočnosť, na ktorú bol veľmi hrdý, že ho svätil biskup Dr. Vasiľ Hopko, ktorý sa stal blahoslaveným.
U otca Vojtecha bolo v tom najlepšom zmysle slova neprehliadnuteľné to, že bol kňazom a zároveň to, že bol veľmi poctivým, čestným človekom. Bol zapáleným lokálpatriotom, hrdým Maďarom, za svoj pôvod sa nehanbil a nikdy ho nezabudol spomenúť v akejkoľvek situácii.
Popri jeho pastoračnej a vedeckej retrospektíve nemožno zabudnúť ani na jeho rodinu, ktorá vytvorila to najlepšie prostredie na to, aby sa kňaz a profesor Boháč mohol popri svojej manželskej, rodičovskej i kňazskej službe venovať v takomto obrovskom rozsahu aj vede. Vďaka patrí manželke Valérii i deťom Bernadete, Vojtechovi, Veronike, Barbore a Valérii, že manžela a otca podporovali a boli mu dobrým zázemím i pre jeho kňazskú a akademickú službu.
Dňa 03. marca 2021, vo veku 70 rokov, odovzdal svoju nesmrteľnú dušu Stvoriteľovi, aby navždy mohol oslavovať Pána všetkého stvorenstva v spoločenstve s Presvätou Bohorodičkou a všetkými svätými.